Massalia 49 p.n.e.

Massalia 49 p.n.e.
 
Autor: Tomasz Romanowski
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216
Format: 125x195 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311142602
28,00 zł
- 29%
19,89 zł
 
Oblężenie Massilii, czyli dzisiejszej Marsylii – miało miejsce podczas II wojny domowej toczącej się u zmierzchu Republiki Rzymskiej (49 – 45 p.n.e.). Postawa tego greckiego miasta, leżącego na wybrzeżu Prowincji (tj. Galii Narbońskiej), była sporym zaskoczeniem dla maszerującego na Półwysep Iberyjski Cezara. Nie brał on pod uwagę jakiegokolwiek oporu na swojej drodze do Hiszpanii. Miał ku temu dość solidne podstawy oparte na zachowaniu się miast italskich, które jedno po drugim otwierały przed nim swoje bramy. Do prowincji hiszpańskich musiał przybyć jak najszybciej, gdyż czas grał na korzyść jego przeciwnika Pompejusza. Cezar spędził osobiście pod murami Massilii około miesiąca, bezskutecznie próbując ją zdobyć. Potem pozostawił pod tym miastem trzy legiony pod wodzą swoich legatów, zaś sam pognał za Pireneje.
 

Recenzje (2)ukryjpokaż

2016-11-28 Bartek
Kiedy ta pozycja wreszcie wyjdzie? W tamtym tygodniu kolega w Warszawie już ja zakupił ja dziś w Przemyskich księgarniach słyszę że nie ma jeszcze w hurtowniach. Pozdrawiam
2016-12-07 Grażyna
Książka jest bardzo lekkim piórem napisana i czyta się ja naprawdę świetnie. Zaciekawiła mnie ze względu na temat, bo wiedziałem tylko, że Cezar oblegał Massillię, ale nie miałem pojęcia, że aż tak wiele się tam działo. Warto przeczytać.

Napisz swoją recenzję