Miraż. Trzy lata w Azji

Miraż. Trzy lata w Azji
nowość
 
Autor: Andrzej Meller
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 360
Format: 145x205 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311158467
 

Czy korespondent wojenny ma prawo się bać? Oczywiście! Ale nie Andrzej Meller, który zjawia się w każdej wojennej rzeczywistości wraz z pierwszym strzałem.

Prace nad tą książką również kończył w ogarniętej wojennym chaosem Libii. Reportaże z Azji to dawka historii i trudnej, czasem koszmarnej wojennej, codzienności w najbardziej niebezpiecznych miejscach na Ziemi. Z tej wyprawy na szczęście wrócił cały i tylko raz złamano mu nos w Sajgonie w Ho Chi Minh, kiedy odmówił skorzystania z usług lokalnych prostytutek…

Poza pozornie spokojnym Wietnamem odwiedza też Gruzję, Iran, Afganistan, Pakistan, Indie, Sri Lankę, Laos i Tajlandię. Raportuje atak terrorystyczny w Mumbaju, zwiedza Bamjan z tłumaczem erotomanem,  uczy się latać paralotnią w Himalajach, relacjonuje wybory prezydenckie w Afganistanie i odwiedza polską bazę w Bagram, zagląda na targ wielbłądów w Radżastanie i zostaje zatrzymany przez tajlandzką policję.

Bywa dramatycznie,  bywa i komicznie – taka jest dola reportera i korespondenta wojennego...

 

Andrzej nikogo nie udaje. Pisze tak jak żyje, a żyje – i podróżuje – dokładnie tak, jak opisuje to potem w swoich książkach. Pełnią życia.

                                                                                                                                                                                                              WOJCIECH GÓRECKI

Andrzej Meller urodził się w 1976 roku w Warszawie. Z wykształcenia antropolog kultury, z zawodu reporter, z zamiłowania podróżnik.

Był gospodarzem programu Prepersi – gotowi na wszystko w Fokus TV. Autor książek Zenga, zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki o wojnie domowej w Libii oraz Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie. Prace nad Mirażem kończył w ogarniętej wojennym chaosem Libii.
Pracuje nad nową książką o wyprawie camperem do Afganistanu.

 

 
                            

Napisz swoją recenzję