Historia luksusu (ebook)

Historia luksusu (ebook)
e-book
 
Autor: Peter McNeil, Giorgio Riello
Ilość stron: 346
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311150966
30,50 zł
- 50%
15,25 zł
 
Opowieść o ekstrawagancji, nadmiarze i rozpuście od starożytności aż do dziś.

Pierwsza na świecie książka o histori luksusu we wszystkich jego odsłonach – od rzymskich willi po rezydencje rosyjskich oligarchów. Ekskluzywne penthouse'y, największe pałace, najmodniejsze kreacje haute couture, najszybsze samochody, najozdobniejsza biżuteria, najznakomitsze wina. Książka ukazuje, że dzisiejsza pogoń za tym, co najdroższe i najmodniejsze, to tylko jedna z twarzy, jakie może przyjmować luksus, jego najnowsza, XXI-wieczna odsłona – obsesja najbogatszych członków najzamożniejszych społeczeństw. Luksus rządzi dzisiejszym światem. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest niczym nowym. Już w czasach Imperium Rzymskiego istniały imponujące wille i wyprawiano wystawne uczty, w średniowieczu i renesansie przepych królował na dworach we wszystkich krajach, a w XVIII wieku zdano sobie sprawę, że gonitwa za luksusem napędza machinę handlu.

Peter McNeil - profesor historii Uniwersytetu Technologicznego w Sydney i mody na Uniwersytecie w Sztokholmie. Z wykształcenia historyk sztuki i designu. W swoich poszukiwaniach podejmuje tematykę od mody aż po wnętrza.

Giorgio Riello - autor i redaktor książek o historii mody i tekstyliów. Jest profesorem na wydziale Globalnej Historii i Kultury na Uniwersytecie w Warwick.
 
Przeczytaj fragment ksiażki.

Napisz swoją recenzję