Życie towarzyskie w XIX wieku . Wspaniałe czasy belle epoque (ebook)

Życie towarzyskie w XIX wieku . Wspaniałe czasy belle epoque (ebook)
e-book
 
Autor: Agnieszka Lisak
Ilość stron: 336
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311150324
30,50 zł
- 50%
15,25 zł
 
Pokazy iluzjonistów, osiągnięcia XIX-wiecznej magii, seanse spirytystyczne, relacje damsko-męskie, rola kobiety, moda, bale i kulinaria –najwspanialsza podróż w czasie. Fascynująca Belle epoque!

Niby tak dużo już wiemy o życiu towarzyskim w XIX wieku, ale Agnieszka Lisak znów udowadnia, że pozory mylą. Zdziera puder z pięknych twarzyczek i zagląda pod spódnicę. Dokładnie tak, ale przy okazji zabiera czytelnika na pokazy iluzjonistów, by obejrzeli najnowsze osiągnięcia dziewiętnastowiecznej magii, na seanse spirytystyczne, na pokaz cudu natury w postaci braci syjamskich i baby z wąsami. Jest i strasznie, i śmiesznie. Bo taka już autorki natura, że lubi pośmiać się z przodków, a nieobecni jak zawsze nie mają racji. Jeszcze lepiej jednak, gdy można pośmiać się z nich razem z czytelnikiem.

W co i gdzie się bawiono, z kim wolno było się zadawać, a kogo trzeba było omijać szerokim łukiem. Jak przebiegały zajęcia na świeżym powietrzu, a jak wyglądały nocne rozrywki dla dorosłych? Niby tak dużo już wiemy o życiu towarzyskim w XIX wieku, ale Agnieszka Lisak znów udowadnia, że pozory mylą. Zdziera puder z pięknych twarzyczek i zagląda pod spódnicę. Dokładnie tak, ale przy okazji zabiera czytelnika na pokazy iluzjonistów, by obejrzeli najnowsze osiągnięcia dziewiętnastowiecznej magii, na seanse spirytystyczne, na pokaz cudu natury w postaci braci syjamskich i baby z wąsami. Jest i strasznie, i śmiesznie. Bo taka już autorki natura, że lubi pośmiać się z przodków, a nieobecni jak zawsze nie mają racji. Jeszcze lepiej jednak, gdy można pośmiać się z nich razem z czytelnikiem.

JUŻ W LUTYM W TVN „BelleEpoque”. Nowy serialkostiumowo -kryminalny z PAWŁEM MAŁASZYŃSKIM i MAGDALENĄ CIELECKĄ w roli głównej już wiosną w TVN! 10. odcinkowy serial, którego akcja toczy się w Krakowie w 1905 r., w okresie tzw. pięknej epoki.
 
Agnieszka Lisak zabiera nas w podróż trochę do świata pani Dulskiej, trochę do salonów opisywanych przez Prusa. Zagląda za kulisy życia, uchyla drzwi sali balowej, wyjeżdża do wód z prababkami, idzie do cyrku lub na proszoną herbatkę. Wszędzie obowiązywały surowe zasady. Czy zawsze przestrzegane? Niekoniecznie.Przeczytaj całą recenzję TUTAJ
Maria Kolesiewicz "Dziennik wschodni"


Wielką zaletą Agnieszki Lisak jest skrupulatność. Autorka we wszystkich swoich pracach dała się poznać czytelnikom jako osoba cierpliwie gromadząca wielkie ilości danych: buszuje po bibliotekach, przegląda stare dokumenty, listy. Nie umykają jej też dane zawarte w bardziej ulotnych formach drukowanych takich jak afisze czy ogłoszenia.
Agnieszka Kantaruk, "Magazyn Dobre Książki"


Agnieszka Lisak uważa, że „najwspanialszy rodzaj podróży to podróż w czasie” i bez wątpienia jej książka jest świetną okazją do takiego cofnięcia się do lat minionych, które już nigdy nie powrócą.
MOJSWIAT – SZELESTKART


Wspaniałe stroje, wykwintne maniery, proszone obiady i cudowne bale - dziewiętnastowieczne rozrywki do dzisiaj pobudzają wyobraźnię, chociaż czasem zapominamy, że była i ciemna strona tego medalu. O utraconych bezpowrotnie urokach i wstydliwych sekretach życia sprzed 150 lat opowiada Agnieszka Lisak, autorka książki "Życie towarzyskie w XIX w."
Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/

Tym razem zapraszam Was na krótką podróż w czasie. Jeżeli tak jak ja macie słabość do literatury sprzed ponad dwustu lat, lub tych powieści, których akcja toczy się w XIX wieku, książka Agnieszki Lisak z całą pewnością się Wam spodoba ;) Zapraszam do oglądania ;)
ESA CZYTA

Szczerze polecam tę książkę. Choćby dlatego, że – ja zauważa sama autorka – najwspanialszy rodzaj podróży, to podróż w czasie.
strefahistorii.pl


Agnieszka Lisak zabrała mnie w przecudowną podróż w czasie. Ogromnie cieszę się, że ta książka trafiła w moje ręce.
zaczytana-dolina.blogspot.com

Napisz swoją recenzję