Noże

Noże
 
Autor: Sergiusz Mitin
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 186
Format: 170x240 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311098042
egzemplarz archiwalny
 
 
Przewodnik po świecie nowoczesnych noży. Jego zadaniem jest m.in. pomoc przy wyborze tego jakże potrzebnego narzędzia. Autor przy okazji przestrzega czytelnika przed reklamowymi hasłami i niezbyt miarodajnymi zachwytami mediów na temat noży. Próbuje również pomóc wyrobić sobie własny punkt widzenia oparty na faktach, własnych przemyśleniach i zdrowym rozsądku.
 

Ilustracje

Myśliwskie noże firmy Muela, typowy skinner (nóż do skórowania) Sioux na górze i mały nóż ogólnego zastosowania Rebeco na dole Noże Ka-bar, D2 Extreme Fighting-Utility Knife i Impact mają głownie wykończone proszkową powłoką na bazie epoksydowej w kolorze czarnym.

Recenzje (1)ukryjpokaż

2004-03-21 Arkadiusz
Książka ta jest po prostu świetna. Powodów jest kilka: - autor to fachowiec w swojej dziedzinie – charakteryzując poszczególna noże popiera własnymi doświadczeniami. - Zastosowane kryteria podziału noży są dobrane tak by przeciętny szukający mógł dopasować je do własnych potrzeb - Zawarte zestawienie rodzajów stali stosowanych do budowy noży - Przejrzysta i zrozumiała charakterystyka ostrzy - Szczegółowe opisywanie wszystkich elementów składowych noża - Świetne zdjęcia i pięknie wydanie Podsumowując jest to najlepsza książka o nożach jaką czytałem.

Napisz swoją recenzję