Wielka armia Napoleona

Wielka armia Napoleona
 
Autor: Robert Bielecki
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 344
Format: 210x300 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311098891
egzemplarz archiwalny
 
 
Znakomite dzieło specjalisty z dziedziny epoki napoleońskiej, uznanego autorytetu - Roberta Bieleckiego. Doskonała książka dla każdego zainteresowanego militariami i taktyką. Kompendium wiedzy o armii francuskiej okresu Wielkiej Rewolucji, Republiki i Cesarstwa. Zawiera charakterystykę formacji wojskowych, ich wyposażenia, uzbrojenia, technik walki, biografie dowódców, analizę socjologiczną francuskich kadr wojskowych, a także arcyciekawe uzupełnienia - np. opis roli chirurgów w kampaniach wojennych. Jest dziełem wszechstronnym i bardzo bogato ilustrowanym. Zwraca uwagę obszerne wykorzystanie przez autora źródeł zarówno francuskich, jak i pochodzących z innych krajów. Książka napisana niezwykle barwnie i interesująco.
 

Ilustracje

Francuskie karabiny piechoty z początku XIX wieku Kapitulacja Gdańska 27 maja 1807 roku. Pruska załoga z bronią w ręku i z rozwiniętymi sztandarami opuszcza miasto.

Recenzje (1)ukryjpokaż

2007-01-06 lssah
Znakomite dzieło Pana Roberta Bieleckiego specjalisty w epoce napoleońskiej. Książka napisana niezwykle barwnie i interesująco. Przedstawia nie tylko poszczególne formacje w Wielkiej Armii, ich organizację i rozwój, ale także sztab generalny czy nawet chirurgów i ich rolę w kampaniach wojennych. Jest to książka WYJąTKOWA. GORąCO ALE TO GORąCO POLECAM zainteresowanym militariami i taktyką.

Napisz swoją recenzję