Chrześcijańscy Królowie Lechii. Polska średniowieczna

Chrześcijańscy Królowie Lechii. Polska średniowieczna
bestseller
 
 
Autor: Janusz Bieszk
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288
Format: 145x205 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311143111
egzemplarz archiwalny
 
 
Janusz Bieszk kontynuuje autorską opowieść rozpoczętą w książce "Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna", która stała się bestsellerem wydawniczym ostatnich miesięcy. W średniowieczu słowiańskie państwo zwane Lechią lub Polanią, rządzone przez władców z dynastii lechickiej, miało swoje dni chwały, gdy było europejskim mocarstwem, i chwile słabości, gdy broniło się przed zaborczością sąsiadów. Autor wyjaśnia m.in.: • dlaczego Mieszko nie był I; • co przyniosło Lechitom przyjęcie chrześcijaństwa; • jak Bolesław I Wielki zwany Chrobrym stał się cesarzem; • jak doszło do dwóch rozbiorów i sześciu krucjat na Lechię; • kto stał za zabójstwami sześciu władców lechickich; • dlaczego na Lechię spadały klątwy kościelne; • dlaczego Władysław Jagiełło nie zniszczył państwa krzyżackiego. Tego nie znajdziesz w podręcznikach historii! Warto przeczytać!
 
Zobacz również książkę Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna Przeczytaj fragment książki
34,90 zł
23,20 zł
Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna
- 34%
bestseller
Bellona
34,90 zł
29,00 zł
Bellona
20,00 zł
14,99 zł
Bellona
30,00 zł
25,00 zł
Bellona
49,00 zł
40,50 zł
Wydawnictwo Poznańskie

Recenzje (2)ukryjpokaż

2016-12-11 Krzesimir
Dziękuję za tę książkę. Za odwagę w wydaniu 2 pozycji, (razem ze Słowiańskimi Królami Lechii...) które przeciwstawiają tzw. głównemu nurtowi wielką chęć w odkrywaniu na nowo historii, chęć odkrywania prawdy, wielką miłość do słowiańskiej ojczyzny. 30 lat temu w szkole podstawowej jako wielki pasjonat historii, zadawałem pytania na które nikt nie potrafił odpowiedzieć, przede wszystkim dlaczego historię Polski piszą obcokrajowcy? Dlaczego nie Polacy? Bo byliśmy tak zacofani, że nikt nie potrafił pisać. Dlaczego państwo Polskie powstało nagle i niespodziewanie, z mroku czarnej puszczy, gdzie banda niepiśmiennych wieśniaków z widłami skrzyknęła się i postanowiła założyć Państwo... Jeśli dziewięciolatkowi wydaje się to mocno naciągana teoria... Długo by pisać... Ale przede wszystkim nawet, jeśli to wszystko nieprawda, a tylko pobożne życzenia potomków dumnych Słowian, to kto nas atakuje i za co? Czy jeśli Janusz Bieszk się myli, komuś stanie się krzywda? Że kilka lub więcej tysięcy ludzi będzie żyło w przekonaniu o wielkości swoich przodków? Komu to przeszkadza? I najważniejsze pytanie: kto z tych, którzy z taką zaciekłością krytykują osobiście pofatygował się kilka tysięcy lat wstecz i sprawdził, że jednak nie? Hm...? Bo przecież wasze argumenty opierają się o czyjś przekaz. Znowu moja bardziej mojsza niż twojsza? A może właśnie takie pozycje należy traktować z ciekawością mądrego człowieka: hm, ciekawe, kontrowersyjne, w sprzeczności z tym, co wiem. Jako mądry człowiek zamiast odsądzać autora od rozumu, użyję swojego, aby badać, szukać?... Sława wolnym ludziom!
2016-12-13 sarmatax
Przeczytałem obie książki dotyczące królów lechickich. Polecam każdemu, kto ma umysł otwarty i nie zamyka się w stereotypach. Zwłaszcza "Słowiańscy królowie Lechii" początkowo mogą wydawać się abstrakcją, ale gdy pogłębi się swoją wiedzę w temacie Lachów - Panów - Ariów, mgły zaczynają się rozwiewać i Lechia staje się całkiem realna, choć nie była to może państwowość w dzisiejszym rozumieniu. Z resztą - Lechia to nazwa, którą posługuje się w odniesieniu do Polski wiele pobliskich państw południowo-wschodnich. Lech to Pan (Leh to Bóg, Lechowie to rasa panów). Tu interesujące jest, że Rosjanie wywodzą słowo Rus również od rasy wielkich panów, a odpowiednikiem Lechii jest u nich Rassienia (Tartaria). Polecam link na ten temat: http://davidicke.pl/forum/tajne-terytoria-starozytna-chinska-rus-t14726.html

Napisz swoją recenzję