Encyklopedia oddziałów specjalnych

Encyklopedia oddziałów specjalnych
 
Autor: Mike Ryan, Chris Mann, Alexander Stilwell
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 256
Format: 205x255 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311097364
egzemplarz archiwalny
 
 
Bardzo szczegółowy przewodnik po elitarnych jednostkach świata: morskich, lądowych i powietrznych. Każde hasło zawiera informacje na temat danej jednostki, jej historii, taktyki, uzbrojenia i sprzętu, a w wielu przypadkach opisy wykonanych operacji. Podano także metody szkolenia kilku wybranych jednostek, w tym brytyjskiego SAS i Delta Force z USA. Encyklopedię uzupełniają informacje o polskich jednostkach specjalnych.
 

Ilustracje

Marzec 2003 r. Komandosi GROM-u patrolują okolice portu Umm Quasr. Milan zamontowany na dżipie francuskiej Legii Cudzoziemskiej namierza ruchomy cel w czasie ćwiczeń.

Recenzje (5)ukryjpokaż

2004-02-13 joe455
Serdecznie polecam to obszerne kompedium wiedzy na temat wszystkich jednostek specjalnych na świecie. Po raz pierwszy w Polsce ukazała się książka która jest absolutnym hitem w tym temacie. Każdy miłośnik komandosów,jednostek specjanych-dla was lektura obowiązkowa.
2004-03-12 wini
Dopiero zamówiłem tę książkę ale wydaje mi się, że będę z niej zadowolony.
2004-03-29 karol
Serdecznie polecam tę książkę każdemu kto interesuje się jednostkami specjalnymi jest super chyba najlepsza książka jaką posiadam w mojej kolekcji polecam. Nawet cena jest dobra ale zapewniam opisana jest każda jednostka danego państwa. Książka zawiera aneks z polskimi jed.specjalnymi.
2005-11-21 dr Dariusz Wyspiański
Polecam wszystkim miłośnikom SOF. Rzetelna bardzo ciekawa pozycja i dla historyka i pasjonata a nawet młodzika z ASG uganiającego się po lesie w mundurze ulubionej formacji ....
2006-09-27 Starteg
Jak na dobrą książkę przystało twarda oprawa, kredowy papier, kolorowe zdjęcia zachęcają do czytania, a jest o czym. Książka dzieli oddziały na : lądowe, antyterrorystyczne, morskie, powietrzne. Opisuje jednostki znane jak i nieznane z całego świata. Żetelny opis powstania, działalności, urzywanej broni, naborów i wiele więcej. Polecam każdemu miłośnikowi militari, a szczególnie pasjonatom ASG

Napisz swoją recenzję