Obrona narodowa w tworzeniu bezpieczeństwa III RP

Obrona narodowa w tworzeniu bezpieczeństwa III RP
 
Autor: pod red. Ryszarda Jakubczaka
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480
Format: 170x240 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311097445
egzemplarz archiwalny
 
 
Podręcznik dla studentek i studentów, którzy podejmą w trybie ochotniczym przysposobienie obronne w formie samokształcenia, z konsultacjami i egzaminem końcowym, z wpisem oceny do indeksu. W swej treści podręcznik oprócz zapoznania z tradycjami i współczesną organizacją kształcenia obronnego młodzieży zawiera wiedzę o pojęciu i organizacji Obrony Narodowej tworzonej dla zapewnienia bezpieczeństwa Polski oraz wspólnoty obronnej NATO, wojskowej organizacji Obrony Narodowej, cywilnej organizacji Obrony Narodowej. Wiedza w nim zawarta pozwala młodzieży poznać organizację obrony Polski i NATO oraz umożliwia włączenie się w realizację konstytucyjnego obowiązku obrony Ojczyzny.
 

Recenzje (2)ukryjpokaż

2003-10-30 czaro
Interesuję się sprawami bezpieczeństwa oraz zajmuję się kształceniem wojskowym studentów w jednej ze szkół wyższych. Treść książki w dużej części jest formą agitacji patriotycznej popartej licznymi cytatami sławnych ludzi, bardzo dobrze opracowanej. Nie znajdziemy w niej opisów współczesnego żołnierskiego rzemiosła, co sugeruje okładka, fatalna, nie mająca żadnego związku z zawartością. Projektent mógłby przeczytać książkę zanim pomysli o okładce. Jeśli młody człowiek "weźmie do siebie" treści i odbędzie później profesjonalne przeszkolenie wojskowe, jest szansa, że sprawy bezpieczeństwa narodowego, wolności i pokoju, suwerenności będą w przyszłości w dobrych rękach. Tymczasem studenci nawet nie wiedzą że ta książka jest do czegokolwiek potrzebna, nikt nie ma pojęcia o nowych formach szkolenia wojskowego w III Rzeczypospolitej. Przedstawiciele MENiS dają kiepski przykład zainteresowania "młodzieży chowaniem"
Ksiazka jest bardzo ciekawa. To chyba pierwszy podrecznik do PO, ktory nie jest napisany twardym wojskowym drylem ale podchodzi do spraw obronności od strony odczuć i bezpieczenstwa przecietnego obywatela. Ksiażka ta opisuje sprawy związane m.in. z obronnościa, politologia, historia, filozofia i psychologia. Goraco polecam!

Napisz swoją recenzję