Od chili do wanilii. Historia roślin apetycznych

Od chili do wanilii. Historia roślin apetycznych
 
Autor: Jarosław Molenda
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400
Format: 150x210 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311143012
34,90 zł
- 31%
24,08 zł
 

Dzieje migracji roślin są o wiele ciekawsze niż ludzi i o wiele bardziej zagadkowe, bo skąd na przykład wizerunek ananasa na pompejańskiej mozaice sprzed 2 tysięcy lat, skoro zgodnie z oficjalną nauką owoc ten pojawił się w Europie dopiero po odkryciu Ameryki?

Nie wiem, czy starego powiedzenia, że „człowiek cywilizowany nie może się obejść bez kucharzy”, nie należałoby zmienić na „cywilizacja nie może się zacząć bez kucharzy”? Może ta książka choć trochę przybliży czytelnika do rozstrzygnięcia tej kwestii, a jej lektura wyjaśni m.in. również, co ma curry do piernika, komu zawdzięczamy makaron i kto pierwszy delektował się lodami waniliowymi.


Jarosław Molenda - pisarz i podróżnik, absolwent filologii klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek South American Explorers i Polskiego Klubu Przygody, w ciągu ćwierć wieku odwiedził cztery kontynenty i kilkadziesiąt krajów. Autor kilkunastu publikacji popularnonaukowych. Zajmuje się szeroko rozumianą publicystyką popularnonaukową, jego teksty ukazywały się między innymi na łamach takich pism jak: „Filomata”, „Focus Historia”, „Kurier nad Morzem”, „Miejsca Święte”, „Mówią Wieki”, „Nieznany Świat”, „Voyage”, „Wiedza i Życie”, „Zew Północy”, "Kombatant" oraz "Odkrywca". Jest dziennikarzem magazynu podróżniczego „Dookoła Świata”. W 2014 roku został odznaczony przez ministra obrony narodowej brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju. W 2015 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Srebrnym Krzyżem Zasługi za upowszechnianie kultury i propagowanie historii. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu Honorową Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej".
 
Zobacz pozostałe książki autora
28,00 zł
18,93 zł
Historia używek. Rośliny, które uzależniły człowieka
- 32%
Bellona
29,90 zł
25,00 zł
Bellona
34,90 zł
29,00 zł
Bellona
24,90 zł
20,50 zł
Bellona

Napisz swoją recenzję