305. Dywizjon Bombowy Ziemi Wielkopolskiej i Lidzkiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

305. Dywizjon Bombowy Ziemi Wielkopolskiej i Lidzkiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
 
Autor: Józef Zieliński
Oprawa: miękka
Ilość stron: 76
Format: 170x240 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311098131
egzemplarz archiwalny
 
 
305 był czwartym dywizjonem bombowym sformowanym w Wielkiej Brytanii. Książka przedstawia biografie dowódców, nazwiska pilotów i składy załóg operacyjnych poszczególnych eskadr oraz samoloty, na których wykonywano wszystkie zadania bojowe w każdym roku działalności dywizjonu - aż do ostatnich lotów w nocy z 25 na 26 kwietnia 1945 roku.
 

Ilustracje

Załoga wsiada do samolotu Wellington MS495/SM-B. Ingham, wiosna 1943 roku Załoga samolotu Wellington MS495/SM-B fotografuje się siedząc okrakiem na 4000-funtowym ciasteczku - bombie COOKIE. Ingham, wiosna 1943 roku

Recenzje (2)ukryjpokaż

2004-01-28 <BK>
Posiadam inne książki z tej serii, i muszę przyznać, że są bardzo ciekawie napisane, przedstawiają wiele zdjęć i napewno każdy, kto ją kupi będzie zadowolony.
2004-04-03 Thomas Rajkowski
Szkoda, że ta seria nie jest bardziej rozbudowana i obszerniejsza. Zawiera ona krótkie tematyczne informacje co jednak nie ujmuje jej walorów dokumetu historycznego. W koncu ktoś podjąl się opisania historii Polskich Dywizjonow. Drogi Panie Zieliński wielkie dzieki za tę pracę!!! Od rozwiazania dywizjonów minelo prawie 60 lat i nic nie zrobiono do tej pory aby coś podobnego stworzyć. Wspaniali Polscy historycy zajmujacy się lotnictwem nie dajcie czekać mi jeszcze 60 lat na coś dokładniejszego, bo niedożyje. Mam nadzieję, że uda się autorowi tej serii opublikować wszystkie dywizjony, szkoda by bylo aby ta praca zostala niedokonczona i umarła w gdzieś po drodze. Jeszcze raz wielkie dzięki Panu Jozefowi Zielinskiemu i Bellonie za wspaniałą i napewno nie latwą pracę.

Napisz swoją recenzję