Rycerze w habitach

Rycerze w habitach
 
Autor: Edward Potkowski
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272
Format: 130x200 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 831109764X
egzemplarz archiwalny
 
 
Dzieło wybitnego znawcy tematyki zakonów. W czasach, gdy życie zakonne łączono z obowiązkiem militarnej obrony ziem, rycerze w habitach należeli do najbardziej wpływowych grup społecznych, tworzących państwa, kontrolujących ludność, obalających i ustanawiających władców. Dzięki ściąganej daninie prowadzili mecenat kulturalny i wznosili jedne z najwspanialszych budowli. Edward Potkowski prowadzi nas przez ten świat, ukazując nie tylko dzieje prowadzonych przez nich wojen, ale i fascynujące aspekty codziennego życia zakonnego. Książkę śmiało można polecić każdemu, kto oczekuje od historii tajemnic, dreszczyku emocji i nie obawia się niejednoznacznych ocen.
 

Recenzje (2)ukryjpokaż

2004-01-28 Lord Draak
Uważam ,że książka jest bardzo dobra. Przyjemnie i szybko się ją czyta. Autor barwnie opisuje jedną z najciekawczych grup społeczeństwa średniowieczenego jaką stanowiły zakony rycerskie. Oprócz informacji o najbardziej znanych zakonach (Templariusze, Joanici i Krzyżacy) można poszerzyć swoją wiedzę na temat hiszpańskich zakonów rycerskich a także tych, które działały nad Bałtykiem. Możemy także przeczytać ciekawe rzeczy o świeckich zakonach czyli tzw. Orderach. Polecam tę książkę każdemu, kto interesuje się Średniowieczem.
2005-01-18 Kilson
Ksiażka naprawdę świetna. Autor bardzo ciekawie opisuje dzieje rycerskich i świeckich zakonów od początków działania po teraźniejszość. Najbardziej ujął mnie dość rzeczywisty sposób opisywania średniowiecznych wydarzeń, dla których pobożność była jedynie fasadą. Naprawde polecam!

Napisz swoją recenzję