Miecze japońskie nihonto

Miecze japońskie nihonto
 
Autor: Henryk Socha
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 192
Format: 205x275 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311095388
egzemplarz archiwalny
 
 
Pierwsze w Polsce popularne opracowanie historii legendarnej japońskiej broni i jej roli w kulturze i życiu codziennym Kraju Kwitnącej Wiśni. Autor przez wiele lat przebywał na Dalekim Wschodzie, poznawał jego obyczaje, sztukę i historię. Bogato ilustrowana (albumowa) pozycja wiedzie nas szlakiem dawnych i współczesnych mistrzów sztuki japońskiej, odsłania rąbek tajemnicy produkcji mieczy samurajskich, wprowadza w mało znane obszary japońskiej kultury i historii. Pozycja szczególnie ważna dla kolekcjonerów.
 

Recenzje (4)ukryjpokaż

2003-09-24 Energetyk
Książka jest wspaniała. Całe kompendium wiedzy na temat mieczy japońskich. Od historii, epoki po przez budowę aż po konserwację mieczy. Polecam tą książkę każdemu, kto interesuje się kulturą japońską i nie tylko. To chyba jedna z najlepszych pozycji na ten temat w języku polskim!
2003-10-01 samuraj
To coś niesamowitego !!! Każdy miłośnik kultury dalekiego wschodu oraz sztuk walki powinien ten album posiadać. Bardzo wielu ciekawostek można się z niego dowiedzieć. Super jakość papieru, zdjęć oraz ogólnej zawartości. Polecam wszystkim !!! P.S. W mojej biblioteczce to jedna z najcenniejszych książek !!!
2005-09-29 Israfel
Idealna książka dla każdego kto pragnie zgłębić swą wiedzę na teamt mieczy japońskich.
2006-04-03 Mashiyu
Któregos dnia penetrowałem znowy Empik i natrafiłem na ten tytuł; pierwsza myśl która mi przyszła do głowy to to, że muszę ją mieć, więc zamówiłem sobie ją na 18. Przeczytanie zajęło mi 2 - 3 dni, ale i tak wracam do niej, bo JEST WIELKA GENIALNA SUPER i można chwalić w nieskończoność. Miecz rozłożony jest na czynniki pierwsze, jest też historia, co mnie bardzo ucieszyło, no i trochę japońszczyzny. Dla miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni poleciłbym też Zamki i miecze samurajów tego samego autora i wydawnictwa (historia + architektura)

Napisz swoją recenzję