Zamki i miecze samurajów

Zamki i miecze samurajów
 
Autor: Henryk Socha
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 296
Format: 215x305 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311099480
egzemplarz archiwalny
 
 
Album Zamki i miecze samurajów to przekrojowe opracowanie tematu japońskich zamków. Prezentuje dwadzieścia jeden obiektów z dziewiętnastu starych prowincji. Zamki japońskie są unikalnymi budowlami, rozpoznawalnymi na pierwszy rzut oka. Charakteryzują się niezwykłą estetyką architektoniczną, stanowiącą połączenie azjatyckich tradycji, skromności, elegancji i jednocześnie fantazji. Te wszystkie cechy niezwykle umiejętnie spleciono z funkcjami praktycznymi, związanymi z obronnością. Dzięki temu zabudowa Japonii dostarcza nadzwyczajnych przeżyć estetycznych, podobnie jak prześlicznie zilustrowany album Henryka Sochy. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce miłośnika Japonii.
 

Ilustracje

Prezent-grafika japońska Zamek HIMEJI jo

Recenzje (4)ukryjpokaż

Mało kiedy ukazuje się na polskim rynku pozycja opiewająca o Kraju Kwitnącej Wiśni, a co dopiero takiego egzotycznego tematu, jakim są miecze oraz zamki samurajów. Pan Henryk Socha wykonał kawał bardzo wartościowej roboty, która była warta zapłacenia tych 80zł za książkę. Wysokiej jakości ulustracje, obrazujące 22 najwazniejsze zamki japońskie, obrazki mieczów japońskich czy też przystępnie napisana ich historia - to wszystko składa się na wysoką ocenę w moim mniemaniu. A muszę przyznać, że jestem wymagającym odbiorcą i musze mieć pewność, iż moje pieniądze, zainwestowane w tą pozycję, są tego warte. I były one warte w 101%. Dlatego też "Zamki i Miecze Samurajów" dostają wysoką ocenę nie za to, że są taką pierwszą obszerną pozycją na ten temat, tylko za to, że Pan Socha podszedł do tego tematu, jak japoński kowal, dla którego stworzenie poszczególnego miecza była pewnego rodzaju świętością. Takimi mieczkami u Pana Socha były kartki tej książki, w której zawarł to, co powinno się tam znaleść. Jeżeli ktoś czytał "Art Of Japanese" (niestety nie ma wydania polskiego, tylko angielskie - jednak chętnie podejme się przetłumaczenia), to będzie to zapewne ciekawą lekcją dopełniająca i poszerzająca wiedze na temat wojówników z Japonii.
2004-12-27 Agathos
Chciałbym wiedziec co znaczy napis na grafice dodanej do książki? Jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo prosze. A książka faktycznie bardzo dobra. Gorąco polecam
2005-01-16 Michał Bernat
Atlas jest bardzo ładnie wydany. Zawiera niestety błedy rzeczowe(a przynajmniej jeden który znalazłem jako amator). Mimo wszystko polecam!
2005-10-27 j.j.Żukowski
przeczytalem. rzeczywiscie jest to kawal solidnej roboty. jestem zagorzalym milosnikiem kultury japonii oraz jej militarii. wczesniej zakupilem ksiazke pana Sochy o mieczach i musze przyznac, ze byla swietna. japonia interesuje sie od 3 lat. mam lat 14:)

Napisz swoją recenzję