Nasza powstańcza młodość

Nasza powstańcza młodość
 
 
Autor: Małgorzata Czerwińska-Buczek
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320
Format: 145x205 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311150508

Fragment książki
egzemplarz archiwalny
 
 

OPOWIEŚĆ O KONSPIRACYJNYCH AKCJACH, OFIARACH I ŚMIERCI, ALE TEŻ O MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI I RADOŚCI Z KAŻDEJ PRZEŻYTEJ CHWILI

Większość z nich ma już ponad dziewięćdziesiąt lat. Potrafią cieszyć się każdą przeżytą chwilą. Coraz częściej i chętniej opowiadają o najtrudniejszych latach swojego życia. Z błyskiem w oku mówią o konspiracyjnej działalności i akcjach, w których brali udział, a które na trwałe zapisały się w naszej historii. O przyjaźniach na śmierć i życie, pieczętowanych czynami i ofiarą, a nie deklaracjami. O miłościach rodzących się nie przy śpiewie ptaków, ale w huku rozrywających się pocisków. Ukochanej, zamiast pęku kwiatów, przynosiło się wtedy tak trudny do zdobycia kubek wody.


To już trzecia książka, w której świadkowie i bohaterowie wydarzeń z lat 1939–1945 dzielą się z autorką i czytelnikami swoimi przeżyciami, czasem bardzo osobistymi. Z każdym dniem ich coraz mniej. Misją autorki jest ocalenie od zapomnienia ich wspomnień i relacji.

 
29,90 zł
20,02 zł
Bellona
29,90 zł
25,00 zł
Bellona
39,90 zł
33,00 zł
Dzieci 44. Wspomnienia dzieci powstańczej Warszawy
bestseller
Bellona

Recenzje (1)ukryjpokaż

2017-07-13 jj
Książki Pani Małgorzaty Czerwińskiej-Buczek to prawdziwy hołd oddany pokoleniu, które poświęciło swoje życie dla Polski. Jeśli chcecie poznać losy bohaterów Powstania, ale też dowiedzieć się jak myślą dzisiaj i co czują to koniecznie przeczytajcie ich wspomnienia spisane przez autorkę. Myślę, że warto przeczytac choćby po to aby nabrać dystansu do swojego życia i problemów. Siła i pogoda ducha Powstańców na prawdę inspirują.

Napisz swoją recenzję