Rycerze wojennego nieba

Rycerze wojennego nieba
 
Autor: ADAM MAKOS , LARRY ALEXANDER
Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 384
Format: 150x225 mm
Wydawnictwo: Rebis
ISBN: 9788378185468
egzemplarz archiwalny
 
 
Grudzień 1943 roku. Poważnie uszkodzony amerykański bombowiec z trudem utrzymuje się w powietrzu po misji nad terytorium Niemiec. Za sterami siedzi dwudziestojednoletni podporucznik Charlie Brown, na pokładzie są zabici i ranni członkowie załogi. Nagle z tyłu wyłania się charakterystyczna sylwetka messerschmitta, pilot to Franz Stiegler, as myśliwski. To, co wydarzyło się potem, było wręcz niewyobrażalne i zostało określone później jako "najbardziej zdumiewające spotkanie wrogów podczas drugiej wojny światowej". O tym, co się stało, gdy Charlie i Franz wysoko nad ziemią spojrzeli sobie w oczy, żadnemu z nich długo nie wolno było mówić... Oto prawdziwa historia dwóch pilotów. Poznajemy równolegle ich życie: wybuch wojny i realia służby w lotnictwie. Nim los zetknął ich tamtego grudniowego dnia, Franz przeszedł całą długą drogę niemieckiego pilota myśliwskiego: latał nad północną Afryką, wspierając Afrika Korps Rommla, stacjonował na Sycylii, osłaniając przeprawę przez Morze Śródziemne, wreszcie miał bronić swego kraju przed nalotami aliantów. Książka przedstawia zarówno barwny, żywy portret dwóch młodych żołnierzy walczących po przeciwnych stronach, jak i świetnie opisuje dramatyczne podniebne pojedynki i przebieg działań wojennych.
 

Recenzje (2)ukryjpokaż

JEST TO JEDNA Z NAJLEPSZYCH KSIAZEK O TEMATYCE WOJENNEJ JAKA CZYTALEM . WSPANIALE TLUMACZENIE MARTY I KONRADA MAJCHRZAKOW PRZEJRZYSTE I LOGICZNE OD POCZADKU DO KONCA , RZADKO SIE TO ZDARZA , BRAWO .
2015-01-26 Henryk ze Szwecji
Wspaniale napisana ksiazka o tematyce wojennej , jedna z najlepszych jakie czytalem ..Wspaniale tlumaczenie Marty i Konrada Majchrzakow.Gratuluje z calego serca. Henryk Glinka

Napisz swoją recenzję