Wojna na Bałkanach 1940-1945

Wojna na Bałkanach 1940-1945
 
Autor: Janusz Piekałkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 320
Format: 190x270 mm
Wydawnictwo: AWM
ISBN: 9788372502971
egzemplarz archiwalny
 
 
Po raz pierwszy w literaturze poświęconej drugiej wojnie światowej przedstawiono, w sposób chronologiczny i uwzględniający punkt widzenia wszystkich uczestników działań, historię zmagań na "drugorzędnym teatrze wojny" - na Bałkanach. Książka opisuje wiele nieznanych lub pomijanych faktów związanych z wydarzeniami lat 1940-1945, a tekst ilustrowany jest blisko 300 po części niepublikowanymi dotąd zdjęciami, faksymiliami i mapami. "To nie była jakaś tam wojenka! Nie, to była wszechogarniająca, potężna zawierucha... Zmagania bez początku i końca, toczone wbrew wszelkim regułom nowoczesnej sztuki wojennej..." - tak opisuje wydarzenia ówczesny głównodowodzący, feldmarszałek von Weichs.
 
II wojna światowa - historia powszechna

Recenzje (2)ukryjpokaż

2007-10-30 Janusz
Przyznam,że pierwszy raz zetknąłem się z tym autorem i jestem naprawdę zachwycony. Dobra, ciekawa książka, napisana z dużą znajomością tematu i co najważniejsze obiektywnie. Przedstawia mało w sumie znany fragment drugiej wojny światowej zupełnie inaczej niż w podrecznikach histori, czy też innych opracowaniach. Przejmujący jest tragizm losów mieszkańców krajów uwikłanych w wojnę. Ksiązka ta pomaga również lepiej zrozumieć niedawne wydarzenia na Bałkanach. Chętnie sięgnę po inne książki Janusza Piekałkiewicza.
2007-11-02 Daniel
Kolejna znakomita pozycja.Książki Piekałkiewicza nabywam przede wszystkim z uwagi na zawartość zdjeciową i traktuje jako znakomite albumy.Treść jest równiez atrakcyjna z tym,że cięzka do przyswojenia.Urywki rozkazów operacyjnych, artykułów z epoki.Ciężko się to czyta ale samo w sobie ma wartość.Seria godna polecenia.

Napisz swoją recenzję