Mistrz i Małgorzata

Mistrz i Małgorzata
 
Autor: Michaił Bułhakow
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 592
Format: 135x215 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311150379
 
Nowy przekład najważniejszej powieści XX wieku!  

 

Mistrz i Małgorzata to znakomite wielopłaszczyznowe dzieło rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa, które weszło na stałe do kanonu literatury światowej, a autorowi przyniosło międzynarodową sławę. Pierwsza wersja, napisana w 1928 roku, została przez Bułhakowa zniszczona. Od jesieni roku 1938 aż do śmierci w marcu 1940 roku Bułhakow nieustannie pisał, udoskonalał i poprawiał kolejne wersje, oficjalnie wiemy już, że było ich aż sześć.

 

Jeśli myślisz, że o tej powieści powiedziano już wszystko, to jesteś w błędzie. Po 50 latach od ukazania się pierwszej, ocenzurowanej jeszcze wersji powieści Jan Cichocki wraca do bestsellerowego dzieła i odkrywa je na nowo, słowo po słowie, nadając mu nowy wyraz. To książka, która uzależnia – wraca się do niej nieustannie i ciągle odnajduje nowe treści.

 

Nowego przekładu podjął się Jan Cichocki, uczeń wybitnego literaturoznawcy prof. Iwana Owczarenki. Jan Cichocki w ciągu kilku ostatnich lat przełożył z języków rosyjskiego, ukraińskiego i bułgarskiego prawie 20 książek i zdobył pozycję jednego z najlepszych tłumaczy literatur słowiańskich.

   

Dzieło Michaiła Bułhakowa ma swoich zaprzysięgłych czytelników wracających do niego wielokrotnie, lubujących się nie tylko jego wielowątkową akcją, wyrazistymi postaciami psychologicznymi bohaterów, niepowtarzalnymi klimatami i wątkami rodem z fantastyki, ale również bogactwem i maestrią słowa. Przekład ten więc stanie się dla nich okazją do porównań z poprzednimi. Wierzę też, że zdobędzie dla powieści nowych czytelników.

Marek Wawrzkiewicz
Prezes Związku Literatów Polskich

 
34,90 zł
29,00 zł
Brak tchu
bestseller
Bellona
33,00 zł
27,50 zł
Na dnie w Paryżu i w Londynie (oprawa miękka)
- 17%
Bellona
36,90 zł
25,88 zł
Pamiętnik kobiety cudzołożnej
- 30%
Bellona, Świat Książki
24,90 zł
15,98 zł
Kochanek Lady Chatterley
- 36%
Bellona
20,00 zł
13,09 zł
Czerwone i czarne
- 35%
Bellona
„Mistrz i Małgorzata” i jej autor, Michaił Bułhakow, mają w Polsce status kultowych. Dzieło rosyjskiego dramaturga i prozaika doczekało się w naszym kraju wielu wydań, inscenizacji teatralnych, telewizyjnych i radiowych oraz kilku przekładów. więcej

Napisz swoją recenzję