Mistrz i Małgorzata

Mistrz i Małgorzata
 
Autor: Michaił Bułhakow
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 592
Format: 135x215 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311150379
 
Nowy przekład najważniejszej powieści XX wieku!  

 

Mistrz i Małgorzata to znakomite wielopłaszczyznowe dzieło rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa, które weszło na stałe do kanonu literatury światowej, a autorowi przyniosło międzynarodową sławę. Pierwsza wersja, napisana w 1928 roku, została przez Bułhakowa zniszczona. Od jesieni roku 1938 aż do śmierci w marcu 1940 roku Bułhakow nieustannie pisał, udoskonalał i poprawiał kolejne wersje, oficjalnie wiemy już, że było ich aż sześć.

 

Jeśli myślisz, że o tej powieści powiedziano już wszystko, to jesteś w błędzie. Po 50 latach od ukazania się pierwszej, ocenzurowanej jeszcze wersji powieści Jan Cichocki wraca do bestsellerowego dzieła i odkrywa je na nowo, słowo po słowie, nadając mu nowy wyraz. To książka, która uzależnia – wraca się do niej nieustannie i ciągle odnajduje nowe treści.

 

Nowego przekładu podjął się Jan Cichocki, uczeń wybitnego literaturoznawcy prof. Iwana Owczarenki. Jan Cichocki w ciągu kilku ostatnich lat przełożył z języków rosyjskiego, ukraińskiego i bułgarskiego prawie 20 książek i zdobył pozycję jednego z najlepszych tłumaczy literatur słowiańskich.

   

Dzieło Michaiła Bułhakowa ma swoich zaprzysięgłych czytelników wracających do niego wielokrotnie, lubujących się nie tylko jego wielowątkową akcją, wyrazistymi postaciami psychologicznymi bohaterów, niepowtarzalnymi klimatami i wątkami rodem z fantastyki, ale również bogactwem i maestrią słowa. Przekład ten więc stanie się dla nich okazją do porównań z poprzednimi. Wierzę też, że zdobędzie dla powieści nowych czytelników.

Marek Wawrzkiewicz
Prezes Związku Literatów Polskich

 
34,90 zł
29,00 zł
Brak tchu
bestseller
Bellona
33,00 zł
27,50 zł
Bellona
36,90 zł
25,88 zł
Pamiętnik kobiety cudzołożnej
- 30%
Bellona, Świat Książki
24,90 zł
14,99 zł
Kochanek Lady Chatterley
- 40%
Bellona
20,00 zł
13,39 zł
Czerwone i czarne
- 33%
Bellona
„Mistrz i Małgorzata” i jej autor, Michaił Bułhakow, mają w Polsce status kultowych. Dzieło rosyjskiego dramaturga i prozaika doczekało się w naszym kraju wielu wydań, inscenizacji teatralnych, telewizyjnych i radiowych oraz kilku przekładów. więcej

Napisz swoją recenzję