Słowianie Zachodni. Monarchie wczesnofeudalne

Słowianie Zachodni. Monarchie wczesnofeudalne
 
Autor: Andrzej Michałek
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 272
Format: 205x295 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311107378
egzemplarz archiwalny
 
 
Z początkiem drugiego tysiąclecia nowej ery w Europie Środkowej ukształtowały się dwie monarchie wczesnofeudalne: Polska i Czechy. Próby utworzenia państw narodowych przez Wieletów i Obodrytów spaliły się na panewce, a ziemie zamieszkane przez te plemiona znalazły się w granicach Rzeszy. Bogato ilustrowany album-informator znanego popularyzatora dziejów wojskowości średniowiecznej przybliża Czytelnikowi barwne dzieje wczesnych państw słowiańskich.
 
SŁOWIANIE ZACHODNI. POCZĄTKI PAŃSTWOWOŚCI SŁOWIANIE WSCHODNI Średniowiecze - historia Polski

Ilustracje

Recenzje (2)ukryjpokaż

2007-06-30 jacek
Niesamowicie wciagająca książka. Wreszcie obszerna pozycja ukazująca dramatyczne zmagania Słowian Połabskich z Niemcami i ich upadek. Jak zwykle atutem ksiazki Pana A. Michałka są znakomite ilustracje, opisy bitew, kampanii i tła politycznego i społecznego wydarzeń. Muszę przyznać, że mam cicha nadzieję,iż autor dopisze III część historii Słowian Zachodnich obejmującą min. bitwę pod Legnicą, zmagania z Krzyżakami itd.
2008-07-26 Historyk Hobbysta
Właśnie przeczytalem na Forum Bydgoscy Łucznicy Tradycyjni że Pan Andrzej zmarl po ciężkiej chorobie w 2007 roku. Jestem w szoku..... Wszystkie Jego książki są czymś wyjątkowym dla każdego kto interesuje sie historia. Nie mogę w to uwierzyć ze już nigdy nie wezmne do reki nowej książki Pana Andrzeja Michałka. żal....

Napisz swoją recenzję