Wehrmacht

Wehrmacht
 
Autor: Władysław Kozaczuk
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 428
Format: 150x210 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311097925
egzemplarz archiwalny
 
 
Najostrzejszym orężem i narzędziem polityki III Rzeszy były w latach 1933-1939 odbudowywane i sukcesywnie powiększane siły zbrojne-Wehrmacht. To z nimi Hitler po serii zwycięstw bez wojny, osiągniętych w drodze szantażu, ruszył jesienią 1939 roku na podbój Polski, a potem świata. I chociaż nie można negować roli wojny psychologicznej, propagandy i dywersji, to jednak podstawą ekspansji Niemiec była armia wyposażona w nowoczesną broń i doktrynę wojenną, wyszkolona i psychologicznie umotywowana. Władysław Kozaczuk przedstawił jej historię, uzbrojenie, uwarunkowania. Stworzył ciekawie napisane kompendium wiedzy o Wehrmachcie.
 

Ilustracje

Artylerzyści podczas obsługi działa Kanone 18 kal. 100 mm. Konstrukcja pochodząca z lat 1926-1929 pozostała na uzbrojeniu Wehrmachtu do 1943 r. Obsługa działka przeciwpancernego 37 mm Panzerabwehrkannone 37 na zdjęciu wczesny typ tej broni produkcji czeskiej.

Recenzje (2)ukryjpokaż

2005-01-14 Grzegorz
Bardzo ciekawa ksiażka, szczegolnie ciekawy jest opis doktryny i wyszkolenia Wehrmachtu oraz niezwykle ciekawie oryginalne opnie przeciwników o armii niemieckiej. W ksiażce przedstawiono rownież w bardzo ciekawy sposób obchodzenia Trakatu Wersalskiego przez Niemcy po zakończeniu I wojny swiatowej. Naprawdę ksiażka ta jest godna polecenia.
2006-01-22 Mr Kawaii Hayabusa
Świetne przedstawienie sposobów omijania zakazów traktatu wersalskiego przez kadrę dowódczą Reichswehry. Świetna narracja, powoduje, że czytelnik łatwo przyswaja fakty. Jedynym zastrzeżeniem może być zbytnie rozrzucenie poszczególnych zagadnień, mimo wszystko warto sięgnąć po tę pozycję

Napisz swoją recenzję