Słowianie - Słowianie Południowi

Słowianie - Słowianie Południowi
 
Autor: Andrzej Michałek
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 280
Format: 205x295 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311096619
egzemplarz archiwalny
 
 
Autor przedstawia ówczesny świat Słowian (od V w), wielką wędrówkę ludów, powstawanie i upadek "barbarzyńskich" królestw, początki wojskowości. Większość rozdziałów poświęca dziejom Półwyspu Bałkańskiego z racji jego pierwszoplanowej roli. Ziemie te były głównym celem migracji słowiańskich.
 

Ilustracje

Przybliżony przekrój i rekonstrukcja murów Konstantynopola - Mur Teodozjusza Hełm sferyczno-koniczny typowy dla koczowników i płatnerstwa ruskiego, VIII-XII w.

Recenzje (3)ukryjpokaż

2003-12-19 otakesan
Podobnie jak poprzednie ksiażki tego autora warto ja kupić i przeczytać. Świetne ilustracje i przystępny język to jej oczywiste zalety.
2004-07-08 Robert
Warto kupić ale nie podoba mi się powtarzanie całych fragmentów lub rozdziałów z poprzednich pozycji. Za mało jest informacji o Chorwatach i Serbach a niepotrzebnie cały obszerny rozdział o Rusi który nie pasuje do tytułu tej książki. Z zapowiedzi autora wynika że bedą kolejne tomy o Słowianach i obawiam się że po raz kolejny ten fragment zostanie powtórzony.
2005-02-12 teutończyk
Bardzo dobry materiał dla kogoś zainteresowanego militariami z początku naszej ery - doskonałe rysunki machin oblężniczych i fortyfikacji. Książka napisana w sposób bardzo przystępny. Za minus można poczytać brak przypisów. Doskonała pozycja dla kogoś stawiającego pierwsze kroki w tej tematyce - mnie zachęciła do dalszych poszukiwań.

Napisz swoją recenzję