Wojna zuluska 1879

Wojna zuluska 1879
 
Autor: Piotr Fiszka-Borzyszkowski
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304
Format: 125x195 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311118744
egzemplarz archiwalny
 
 
W 1879 roku na południowej półkuli rozgorzała wojna kolonialna, która głęboko wstrząsnęła społeczeństwem wiktoriańskiej Anglii. Wojna ta została rozpętana praktycznie bez powodu, w pogoni za polityczną sławą i karierą, ale wpłynęła na losy całych państw. Państwo Zulusów zostało zniszczone, tysiące ludzi straciło życie, nieodwracalnie zmieniła się sytuacja polityczna w południowej Afryce. W czasie tej wojny pod nieznanym wzgórzem Isandlwana zawodowa armia brytyjska doznała klęski z rąk tubylczej armii.
 
Nowożytność - historia powszechna Historyczne Bitwy

Recenzje (3)ukryjpokaż

2011-12-11 jarro
Dobra książka, świetne wprowadzenie o historii Zulusów przybliżające tą było nie było egzotyczną kulturę, dużo ważnych, strawnie podanych informacji.
2010-10-16 Paweł
Uwielbiam tematyke wojen kolonialnych , dlatego od razu kupiłem . I nie zawiodłem się , bo książka jest świetna . Szkoda , że autor nie zamieścił mapek wszystkich bitew np . bitwy pod Ulundi , mimo wszystko pan Piotr wykonał kawał dobrej roboty . Teraz może wojny burskie ?
2013-06-21 michalwa85
Bardzo ciekawa praca poświęcona wojnie z Zulusami. Autor pokazał w niej, że arogancja, lekceważenie przeciwnika i pewność siebie są zgubne podczas prowadzenia działań wojennych. Duże znaczenie, poza opisem wojny, ma część poświęcona organizacji obu armii oraz podawane życiorysy poszczególnych dowódców angielskich i zuluskich. Całość jest godna poświęcenia odpowiedniej liczby czasu i nie jest to czas stracony.

Napisz swoją recenzję