Wyprawy krzyżowe. Normanowie

Wyprawy krzyżowe. Normanowie
 
Autor: Andrzej Michałek
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 352
Format: 210x300 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311094799
egzemplarz archiwalny
 
 
Tematem książki są dzieje wikingów i Waregów nieustraszonych wojowników i okrutnych łupieżców ze Skandynawii, których długie łodzie budziły postrach w całej Europie okresu wczesnego średniowiecza. W czasie swoich wypraw dokonali wielu odkryć geograficznych skolonizowali Islandię, dopłynęli do Ameryki. Dawali się we znaki zarówno muzułmanom, jak i chrześcijanom.
 

Recenzje (2)ukryjpokaż

2004-01-06 barnaba
Jeśli chodzi o zagadnienia dotyczące podbojów wikingów na terenie europy zach. i wsch., a nawet lądów bardziej odległych (winlandia, jeśli wiecie o co chodzi), to wiele atramentu już na ten temat wypisano. Jedno mogę powiedzieć z całą pewnością: pierwszym człowiekiem na księżycu był wiking... Sigurd Pettersen. fajnie co? tylko nie myślcie, że się nie znam na historii. To tylko taka ściema. Wikingami interesuję się od dawna i tyle się na ich temat naczytałem, że uważam, iż nie ma sensu pisać kolejnej pracy na ten "wysłużony" temat.
2005-06-03 Fanfir
Przepraszam, ale czy ty w ogole czytales ta ksiazke? Bo odnoszę wrazenie, że nie. A jesli nie czytaleś, to po co piszesz glupoty w dziale RECENZJE?? Idac tropem Twojego myślenia zastanawiam sie po co wydawac następne publikacje odnośnie np. II wojny swiatowej? to przecież taki "wyslużony" temat :/

Napisz swoją recenzję