Słowianie Zachodni. Początki państwowości

Słowianie Zachodni. Początki państwowości
 
Autor: Andrzej Michałek
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 224
Format: 205x295 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 831110560X
egzemplarz archiwalny
 
 
Trzecia część trylogii poświęcona Słowianom. Tym razem - Czechom, Słowakom i Polakom. Bogato ilustrowana publikacja opisuje pojawienie się Słowian, przemieszczanie się plemion, początki kształtowania się państw narodowych.
 
SŁOWIANIE WSCHODNI KRONIKA SŁOWIAN Wyprawy krzyżowe

Ilustracje

Recenzje (3)ukryjpokaż

2006-12-22 jacek
Trzecia pozycja Andrzeja Michałka poświęcona Słowianom. I tym razem nie zawiodłem się na autorze, który niezwykle ciekawie i rzetelnie opisuje wczesne dzieje Słowian Zachodnich. Wielkim atutem tej książki są,często po raz pierwszy prezentowane rekonstrukcje wyglądu wojów słowiańskich, także ich sąsiadów: Węgrów, Sasów, Longobardów,świetne opisy bitew i kampanii wojennych. Ale to nie wszystko, autor starał się w przystępny sposób ukazać prawdziwe tło pojawienia się na arenie europejskiej państw słowiańskich oraz stosunek do nich ówczesnych potęg europejskich: cesarstwa niemieckiego i bizancjum. Naprawdę warto przeczytać tę książkę.
2007-01-29 mj
Książka ta powinna być obowiązkową lekturą w szkole,ze względu na ponadczasową myśl, że właśnie Polska stała się zaporą nie doprzebycia dla German.
2008-01-15 Arek
Zgadzam się z przedmówcami. To co najbardziej cenię w książkach Michałka, to liczne ilustracje, schematy budowy maszyn,przebiegu bitew itp. Są to rzeczy, których do tej pory bardzo brakowało nawet w dziełach opisujących zagadnienia militarne.

Napisz swoją recenzję