Armie świata antycznego. Republika rzymska i Kartagińczycy

Armie świata antycznego. Republika rzymska i Kartagińczycy
 
Autor: Daniel Gazda
Oprawa: twarda
Ilość stron: 192
Format: 205x295 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 8311103550
egzemplarz archiwalny
 
 
Pierwsza pozycja z kilkutomowego cyklu poświęconego armiom świata starożytnego. Przybliża najciekawsze kampanie wojenne i bitwy z udziałem Rzymian - wspaniałych żołnierzy, którzy dzięki niezwykłej wprost odporności na trudy walk oraz doskonałej organizacji stworzyli najlepszą machinę wojenną starożytności. Na ich tle Daniel Gazda opisuje także ewolucję myśli wojskowej, uzbrojenia oraz taktyki. Całość jest bogato ilustrowana i opatrzona licznymi mapami. Tom pierwszy i drugi serii merytorycznie stanowią całość. Traktować będą o historii Rzymu od jego powstania aż po późne cesarstwo. Tom trzeci poświęcony będzie Grekom, Macedończykom i Persom. Tom czwarty - Bliskiemu Wschodowi i dolinie Nilu, zwłaszcza Egiptowi, Nubii, Asyrii, Babilonowi i Izraelowi. Tom piąty - Indiom i Chinom.
 
Starożytność

Ilustracje

Recenzje (5)ukryjpokaż

2006-06-07 Mateusz
Wypasista książka z niecierpliwością czekam na następny tom. Są tam opisane : -Wojska Etruskie -Rzymskie (czasy królewskie) -Rzymskie (czasy republiki) -Kartagińskie -Samnickie i wiele innych!! 28 planów bitew (nie licząc innych także opisanych w książce ale nie posiadających planów ze względu na brak źródeł) Czekam na kolejne tomy!! A także na podobną serie on Średniowieczu i Nowożytności!!!! Super!
2006-07-07 ulissesIV
Hm bazuje na armiach swiata antycznego johnego warry dla tych co maja mniej pieniazkow moze byc ale dla tych co chca miec cos lepszego polecam druga pozycje
2006-10-03 Darek
Właśnie czegoś takiego szukałem no i nareszcie mam. Wszystko opisane szczegółowo i bez zbędnych treści, wyraźne rysunki przedstawiające uzbrojenie i "mundury" starożytnych wojowników. Chcę jeszcze!!!
2006-11-15 Leszek
Naprawdę doskonała pozycja, godna polecenia każdemu kto interesuję sie wczesna historią Rzymu i Kartaginą a wojnami punickimi w szczególności. Mapy, ilustracje, opisy - wszystko co niezbędne.
2006-12-09 Janusz Wesołowski
Bardzo ciekawa lektura. Dużo interesujących szczegółów. Zadbano o niezbędne wprowadzenia, wartościowe mapy, plany bitew oraz szkice wojowników. Lektura, do której chętnie powracam. Polecam i czekam na następne tomy.

Napisz swoją recenzję