Wielkie Bitwy Historii. Bitwa pod Petersburgiem 1864 - 1865 r. + DVD

Wielkie Bitwy Historii. Bitwa pod Petersburgiem 1864 - 1865 r. + DVD
 
Autor: Ron Field
Oprawa: miękka
Ilość stron: 94
Format: 175x245 mm
Wydawnictwo: Amercom
ISBN: 9788326110382
egzemplarz archiwalny
 
 
"Generał Ulysses S. Grant uznał, że zdobycie Richmondu - stolicy konfederatów, będzie możliwe po sforsowaniu rzeki James i zbliżeniu się do miasta od południa. Uważał, że odcięcie konfederackich linii zaopatrzeniowych i zajęcie Petersburga zmusi wojska generała Roberta E.Lee w północnej części Wirginii do kapitulacji lub przynajmniej wywabi je z okolic Richmondu gdzieś, gdzie łatwiej będzie można wydać im ostateczną bitwę. Na nową operację złożyło się nie tylko dziesięciomiesięczne obleganie Petersburga - najdłużej trwające oblężenie w amerykańskiej historii wojen - lecz również wiele innych starć: sześć walnych bitew i jedenaście mniejszych, pół setki drobnych potyczek, sześć szturmów oraz cztery osobne ekspedycje wojskowe.
Tytuł filmu: Bitwa pod Petersburgiem.

Seria "Wielkie Bitwy Historii" to polska wersja słynnego cyklu "Campaign" oraz "Essential Histories" wydawnictwa Osprey Publishing. W ramach serii opublikowane zostaną omówienia wszystkich znaczących starć w konfliktach na przestrzeni dziejów.
W serii "Wielkie Bitwy Historii" znajdą państwo przejrzyste opisy najważniejszych bitew zilustrowane mapami przedstawiającymi poszczególne fazy walk oraz wygląd żołnierzy z jednostek zaangażowanych w boju.
W każdym numerze DVD z filmem! "
 

Napisz swoją recenzję