Wojna Hannibala

Wojna Hannibala
 
Autor: Krzysztof Kęciek
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 320
Format: 170x240 mm
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Bellona
ISBN: 8311102309
egzemplarz archiwalny
 
 
Książka przedstawiająca dzieje II wojny punickiej (218-202 r. p.n.e.) zwanej "wojną światową starożytności". Szczegółowo ukazuje zwłaszcza pierwszą fazę konfliktu, określaną jako antyczny Blitzkrieg, czyli wyprawę genialnego kartagińskiego wodza Hannibala z Hiszpanii przez Alpy do Italii, zakończona jedną z najbardziej krwawych batalii w dziejach - bitwa pod Kannami.
 

Ilustracje

Jeździec numidyjski na kolumnie Trajana. W czasach Hannibala ci lekkozbrojni hiszpańscy wojownicy wyglądali podobnie. Alpejska przelęcz Col de Clapier we wrześniu (wysokość 2482). Być może tędy armia Hannibala przedzierała się przez Alpy.

Recenzje (4)ukryjpokaż

2006-01-26 Łukasz
Ta książka pobudza wyobrażnię na temat wojen w starożytności. co można jeszcze dodać idealne kompendium wiedzy. Dzięki tej książce dostałem 6 z histori.
2006-04-27 Wolf
To jedna z najlepszych książek o wojnach starożytnych, jaką przeczytałem i z pewnością najlesza autorstwa pana Kęćka (choć pozostałe także są świetne). W sposób niezwykle dokładny i wnikliwy opisał on przebieg wojny i wszystkich bitew. Bardzo podobały mi się także opisu obu walczących stron,a także rozdział "mechanika bitwy". Polecam wszystkim tym, którzy interesują się starożytną sztuką wojenną!
2006-04-30 Leszek
Jezeli tylko szukacie informacji na temat wojen punickich, Hannibala czy Kartaginy w aspekacie jej wojskowosci mysle ze ta pozycja spełni Wasze oczekiwania. Jak dla mnie mogłaby zawierac może wiecej ilustracji ale poza tym małym mankamentem bardzo ciekawa pozycja.
2007-09-13 arapaho
wrzystko co chcielibyście wiedzieć o wojnach punickich ale boicie się zapytać- znajduje się w tej książce.Książka świetnie napisana.Zgadzam się z przedmówcą na temat rozdziału "mechanika bitwy" coś niesamowitego i bardzo potrzebnego w książkach poruszających kwestie militarne.

Napisz swoją recenzję