Kochanek carycy

Kochanek carycy
 
Autor: Piotr Owcarz
Oprawa: miękka
Ilość stron: 250
Format: 145x205 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311137431
egzemplarz archiwalny
 
 
Czy wiesz, że... Ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski utrzymywał intymne związki jednocześnie z wieloma kobietami? Kochał hazard z powodu którego został we Francji aresztowany? Utorował mu drogę do kariery politycznej znany w Europie homoseksualista? Zyskał koronę dzięki woli swej kochanki carycy Rosji, Katarzyny? Dzień jego koronacji był dniem jej imienin? Dzięki ostatniemu spotkaniu byłych kochanków mógł obradować Sejm Wielki i powstała Konstytucja 3 Maja? Jeżeli nie, przeczytaj powieść "Kochanek carycy". Jej autor Piotr Owcarz w sposób niekonwencjonalny podszedł do wizerunku wielokrotnie już przedstawianego w literaturze monarchy. Przedstawił jego losy wyłącznie pod kątem miłości do Katarzyny.
 

Recenzje (2)ukryjpokaż

2015-06-18 Iga
"Kochanek carycy" - powieść pełna tajemnic.... "Najprzebieglejszy mężczyzna nie dorówna w fałszu najszczerszej kobiecie." Pierre-Antoine Choderlos de Laclos (1741-1803) Piotr Owcarz jest mistrzem w tworzeniu niejednoznacznych sylwetek, wykreowanym przez niego bohaterom trudno przyczepić etykietkę: dobry lub zły. Anioł i Demon mieszka w każdej postaci.... "Kochanek carycy" nie jest lekturą dla leniwych, trzeba się skupić... Przypomina misternie rzeźbiony sekretarzyk, pełen schowków, szufladek i skrytek. Tekst trzeba czytać wnikliwie, często doszukując się treści ukrytej między wierszami. Czyni to lekturę fantastyczną przygodą. Jakim człowiekiem był Stanisław August Poniatowski? Czego pragnął? O czym myślał? Kim były jego kochanki? Jakich kobiet pożądał? Która z nich stała się największą miłością jego życia? Wszystkiego dowiecie się z lektury "Kochanka carycy". Książka kusi, wabi, intryguje, wzbudza ciekawość i rozpala zmysły. Spełnia wszystkie cechy dobrego romansu. Świetna powieść napisana z duża znajomością epoki. Nawet jeżeli nie jesteście miłośnikami XVIII w, czasy te odkryją przed wami nowe, nieznane dotąd oblicze. Polecam!
2015-06-16 Iga
KOCHANEK CARYCY - KSIĄŻKA PEŁNA TAJEMNIC.... "Najprzebieglejszy mężczyzna nie dorówna w fałszu najszczerszej kobiecie." Pierre-Antoine Choderlos de Laclos (1741-1803) Piotr Owcarz jest mistrzem w tworzeniu niejednoznacznych sylwetek, wykreowanym przez niego bohaterom trudno przyczepić etykietkę: dobry lub zły. Anioł i Demon mieszka w każdej postaci.... "Kochanek carycy" nie jest lekturą dla leniwych, trzeba się skupić... Przypomina misternie rzeźbiony sekretarzyk, pełen schowków, szufladek i skrytek. Tekst trzeba czytać wnikliwie, często doszukując się treści ukrytej między wierszami. Czyni to lekturę fantastyczną przygodą. Jakim człowiekiem był Stanisław August Poniatowski? Czego pragnął? O czym myślał? Kim były jego kochanki? Jakich kobiet pożądał? Która z nich stała się największą miłością jego życia? Wszystkiego dowiecie się z lektury "Kochanka carycy". Książka kusi, wabi, intryguje, wzbudza ciekawość i rozpala zmysły. Spełnia wszystkie cechy dobrego romansu. Świetna powieść napisana z duża znajomością epoki. Nawet jeżeli nie jesteście miłośnikami XVIII w, czasy te odkryją przed wami nowe, nieznane dotąd oblicze. Polecam!

Napisz swoją recenzję