Złota księga pieśni polskich. Pieśni, gawędy, opowieści

Złota księga pieśni polskich. Pieśni, gawędy, opowieści
 
Autor: Zbigniew Adrjański
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 384
Format: 205x295 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311121683
79,00 zł
- 30%
55,62 zł
 
Wielka antologia najpiękniejszych pieśni i piosenek z historią i nutami. Pionierskie opracowanie z pogranicza historii, folkloru, etnografii, historii literatury i muzyki, obejmujące pieśni i piosenki polskie niemal wszystkich typów i rodzajów od czasów najdawniejszych do współczesności. Interesujący podział pieśni, dokładna chronologia, wnikliwe komentarze nie pozbawione szerszych refleksji historycznych, obyczajowych i moralnych sprawiają, że praca spełnia podwójną rolę - dostarcza repertuaru pieśniarskiego i informacji o nim.
 

Recenzje (2)ukryjpokaż

2005-11-14 Helena
Ta książka powinna znaleźć się w każdym polskim domu.Uczy historii, patriotyzmu i stwarza niepowtarzalny nastrój. Miałam możliwość jedynie obejrzenia tej książki u znajomych i dokładnie jeszcze się z nią nie zapoznałam . Ale już po pobieżnym przejrzeniu wiem, że jest to naprawdę bardzo wartościowa pozycja. W tej chwili robię starania żeby ją sobie zamówić. Oprócz słów i zapisu nutowego można też znaleźć ciekawe informacje o piśniach.Zachęcam innych do zapoznania się z tą lekturą. Helena P.
2006-03-15 demon1313
Posiadam ten zbór pieśni i piosenek od 2 tygodni uważam że jest zrobiony dobrze pieśni posegregowane tematycznie i podzielonw na okresy historyczne.Do poprawienia jest niestety jakość druku, czciąka oraz zapis nutowy w skali od 1 - 10 na 6,5.Dodatkowym plusem były by kolorowe zdjęcia a nie tylko czarno białe.

Napisz swoją recenzję