Anglik Stalina

Anglik Stalina
zapowiedź
premiera
2017-10-25
 
Autor: Andrew Lownie
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 600
Format: 135x215 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311151772
39,90 zł
27,93 zł
 
GUY BURGESS - ANGIELSKI DŻENTELMEN, ZNAJOMY CHURCHILLA, PIJAK, ZDRAJCA... -  JEGO BIOGRAFIA ZMUSZA DO MYŚLENIA

Wyrafinowany angielski dżentelmen, członek klubów, sybaryta, uwielbiany w najwyższym towarzystwie. Jednocześnie niechluj, nałogowy pijak i homoseksualista. Bywalec salonów i najpodlejszych paryskich burdeli dla pederastów. Znajomy Churchilla, przyjaciel wielu polityków, typowany na stanowisko ministerialne. Barwna, porywająca i po dziś dzień niebywale kontrowersyjna postać. Bohater licznych książek, filmów i sztuk teatralnych. Jedna z ikon brytyjskiej kultury popularnej.

Zarazem jednak zaprzedany Moskwie szpieg, przekazujący GRU najtajniejsze brytyjskie tajemnice państwowe. To dzięki jego raportom Stalin zdecydował się w 1939 roku podpisać układ z Hitlerem. Jego doniesienia zadecydowały o poczynaniach Moskwy w powojennym ONZ oraz o jej polityce wobec planu Marshalla; on udostępniał Rosjanom amerykańsko-brytyjskie tajemnice atomowe. To jego działania doprowadziły do sytuacji, w której Rosjanie z góry znali zamiary brytyjskiego wywiadu i kontrwywiadu.

Salonowy marksista obnoszący podczas demonstracji organizowanych przez komunistów swój krawat absolwentów ekskluzywnej szkoły w Eton. Agent, a jednocześnie werbownik szpiegów. Zmarł zgorzkniały w ZSRR, żyjąc od 1951 roku na łaskawym chlebie GRU.NIEZRÓWNANA
„The Times”

DEMASKUJĄCA
„Guardian”

MISTRZOWSKA
„Mail on Sunday”

ZDUMIEWAJĄCA
„Sunday Times”
 

Napisz swoją recenzję