Turkusowe szale

Turkusowe szale
bestseller
 
Autor: Remigiusz Mróz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 528
Format: 145x205 mm
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311143272
egzemplarz archiwalny
 
 
Długo oczekiwane wznowienie jednej z pierwszych powieści Remigiusza Mroza!

Do Anglii Polacy przybywają jako przegrani – najpierw kampanii wrześniowej, potem wojny we Francji. Brytyjscy przełożeni lekceważą ich umiejętności i wolę walki, nie spiesząc się z wpuszczeniem ich za stery samolotów. Trwa Bitwa o Anglię, liczy się każdy pilot, ale 307 Dywizjon Nocny Myśliwski pozostaje uziemiony. Morale spada, a szeregi „Lwowskich Puchaczy” topnieją.

Gdy w końcu jeden z Polaków weźmie sprawy w swoje ręce, wszystko się zmieni. Z nieba zaczną spadać niemieckie bombowce, dowódcy RAF-u będą rwać włosy z rozpaczy nad niesubordynacją Polaków, a angielskim elegantkom nagle zmiękną nogi. Nad dywizjonem wisi jednak niebezpieczeństwo, w jego szeregach bowiem ukrywa się szpieg…

Fascynująca powieść sensacyjno-przygodowa najpopularniejszego polskiego pisarza młodego pokolenia łączy w sobie doskonałą szpiegowską fabułę z wiernością historycznym źródłom. Wspaniała przygoda dla zainteresowanych II wojną światową, lotnictwem, a przede wszystkim dla miłośników polskiej ułańskiej duszy.


Fot. Dominik Skarżyński


REMIGIUSZ MRÓZ
– najpopularniejszy i najbardziej ceniony pisarz młodego pokolenia, okrzyknięty królem polskiego kryminału.

Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie obronił także doktorat z nauk prawnych. W jego dorobku literackim znajdują się powieści okupujące pierwsze miejsca na listach bestsellerów i szereg artykułów naukowych z dziedziny prawa. Tworzy niepowtarzalną prozę różnych gatunków. Jest także autorem cyklu publicystycznego „Kurs pisania”.
Jako jedyny w historii Nagrody Wielkiego Kalibru, otrzymał za rok 2015 podwójną nominację. Za Kasację zdobył
Nagrodę Publiczności Wielkiego Kalibru.
Mieszka w niewielkiej miejscowości pod Opolem, która oprócz weny i natchnienia daje mu mnóstwo przestrzeni do biegania, bez którego nie potrafi funkcjonować. Więcej o autorze: www.remigiuszmroz.pl
 
34,90 zł
9,99 zł
Moja Odyseja
- 71%
bestseller
Bellona
39,90 zł
33,00 zł
Bellona
36,90 zł
30,50 zł
Bellona
34,90 zł
9,99 zł
Bellona
36,90 zł
24,70 zł
Ciemniejsze niebo
- 33%
Bellona

Napisz swoją recenzję