Koła terroru

Koła terroru
 
Autor: Sven Hassel
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286
Format: 125x195 mm
Wydawnictwo: Wingert
ISBN: 8391407292
egzemplarz archiwalny
 
 
Na całym świecie sprzedano już 52 miliony egzemplarzy książek tego autora. Trafiły one na listy bestsellerów bestsellerów wielu krajach. Opowiadane w nich historie tchną autentyzmem, wydobywają przerażający naturalistyczny obraz wojny wraz z całym jej okrucieństwem, nierzadko doprawiony gorzką ironią i wstrząsającym tragikomizmem. Powieści Hassela ukazują beznadziejność losu zwykłego człowieka, odzianego wbrew jego woli w mundur i skazanego na zagładę w imię obcej mu sprawy.
 
LEGION POTĘPIEŃCÓW HONOR I OJCZYZNA II wojna światowa - historia powszechna

Recenzje (4)ukryjpokaż

2004-10-04 maciejo
Książka tak niesamowita i przesycona realizmem wojny, że jakakolwiek próba np. ekranizacji byłaby wyzwaniem przekraczającym możliwości Spiltberga, a "Szeregowiec Ryan" byłby przy tym jak "Kaczor Donald". A są to przecież wspomnienia autora ...
2004-11-05 Narrator
Jest to niesamowicie realistyczna książka. Jak jest wyżej powiedziane zrealizowanie filmu na podstawie tej książki byłoby trudne. "Szeregowiec Ryan" chowa się! Co ciekawe nie są to wspomnienia "zwycięzcy", ale tego co znalazł się w obozie "przegranych". Brak ubarwnień. Tylko sama rzeczywistość. Dla tych co lubia bzdury pokroju "kamieni na szaniec" i "Czterech pancernych" niech się kryją i nie sięgają po nią bo ich tępe mózgi przeżyłyby niesamowity wstrząs!
2005-08-21 Adam
Po przeczytaniu tej książki zmienia sie sposób w jaki postrzega się II wojnę światową. wsomnienia autora daja możliwość zobaczenia i przeżycia dramatycznych wydarzeń tamtego okresu, którego bohaterami są zwykli ludzie nie jacyś superbohateroewie z niewiadomo jakimi mocami. Śmiało stwierdzę,że Hassel w zadziwiający sposób potrafił przedstawić dwie twarze jakie posiada każdy z nas. Okropieństwo wojny i jej bezsens nie były tak genialnie opisane w żadnej z czytanych przeze mnie pozycji. Na podstawie wspomnień autora powstał - chyba ten - film "Karna Kompania"- Polecam .
2006-11-11 grzes
Niesamowita książka i niesamowity autor. Już przeczytaem 6 ksiązek tego autora i czekam na pozostale wydania w sumie 14 książek. Garąco polecam szczegolnie "Widzialem jak umierali".

Napisz swoją recenzję