Kto sieje wiatr - opowieść żołnierza dywizji SS

Kto sieje wiatr - opowieść żołnierza dywizji SS
 
Autor: Herbert Brunnegger
Oprawa: twarda
Ilość stron: 350
Format: 170x240 mm
Wydawnictwo: Wingert
ISBN: 8392170415
egzemplarz archiwalny
 
 
Podjeżdżam do studni i cieszę się na myśl o łyku zimnej wody. Wiadro z grzechotem opada w dół, ale długo pływa po powierzchni i nie chce się zanurzyć. Wreszcie się udaje. Łapczywie pijemy prosto z wiadra końskimi haustami wspaniałą świeżą wodę- Spryskujemy sobie twarze, spłukując z nich grubą warstwę kurzu. Więcej tego drogocennego skarbu! Niestety, wiadro spada nam z cembrowiny i ląduje w czeluści studni. Nasz motocyklista bez namysłu opuszcza się w dół na linie, żeby ponownie przymocować wiadro do haka, po czym -zapierając się ciałem niczym w kominie - wdrapuje się na górę. Gdy kręcąc zapamiętale korbą, ponownie wyciągamy wiadro z wodą, naszym oczom ukazują się zwłoki "Iwana"zaczepione paskiem do haka.
 

Recenzje (3)ukryjpokaż

2006-07-26 Darek
Bardzo ciekawa pozycja. Autor trochę unika drażliwych, kontrowersyjnych wątków. Doskonale napisane wspomnienia. Czyta się z zainteresowaniem mimo denerwujących błędów w druku.
2007-02-24 proda
dość dobrze opracowana pozycja - z punktu widzenia szeregowca a następnie podoficera który dokonał ochotniczego zaciągu i przez sześć lat, nawet na urlopie nie założył cywilnego ubrania. Ciekawe opisy działań na frontach II WŚ, na których przebywał autor. zaskakują próby wybielania formacji jaką była Waffen SS chociaż autor nie ukrywa "wstydliwej " prawdy o operacjach prowadzonych przez pododdiały i poszczególnych oficerów Dywizji Totenkopff. ogólnie interesująca - polecam.
2007-08-23 Misio
Ciekawa praca. Trochę naiwna w ocenie wydarzeń ale dobrze się czyta. Polecam!

Napisz swoją recenzję